Online Dersler Sayfamıza Hoşgeldiniz!
AllNet - Ülkeler Rehberi  giriş sayfasına dönmek için tıklayınız Elektronik posta göndermek için tıklayınız Soru, istek ve önerileriniz için tıklayınız
  Başlangıç Dersleri Tamamlandı

Buraya kadar sizlere HTML temel bilgilerini aktarmaya çalıştık. Artık kendi web sayfalarınızı oluşturabilirsiniz. Kullandığınız basit metin düzenleyiciler buraya kadar size yeterli gelebilir. Yalnız kendinizi geliştirip daha karmaşık sayfalar yapmaya başladığınızda gelişmiş programlara ihtiyaç duyacaksınız.

Temel HTML komutlarını tekrar gözden geçirelim:

HTML Komutları

HTML bilgilerini geliştirmenin bir başka yolu da web üzerindeki hazır sayfaların kaynaklarını incelemekten geçer. Temel bilgileri ve tagları aldıktan sonra arzu ettiğiniz bütün web sayfalarının kaynaklarını inceleyerek yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Sayfa üzerinde sağ tıklayıp 'Kaynağı görüntüle' seçeneğini seçerseniz o sayfanın HTML kaynak kodları görüntülenecektir. Bazı site yöneticileri kaynak kodlarının kopyalanmasına karşı güvenlik önlemleri alırlar. Bu tür sayfalar sağ tıklama yasağı olan sayfalardır.

Sayfanıza saat, tarih, çeşitli yazı efektleri vs. eklemek için ilk başlarda Java Scriptlerden yararlanabilirsiniz. Hazırladığınız web sayfasına hazır Java Script ekleyerek sayfaya çeşitli özellikler kazandırabilirsiniz.
Yukarıdaki kaynak görüntüleme butonu bir Java Script örneğidir. Bu scripti sayfanıza eklemek için hazır kodları kopyalayıp arzu ettiğiniz kısma yapıştırmanız yeterlidir:

<FORM>
<INPUT TYPE=button NAME="view" VALUE="bu sayfanın kaynağını görüntüle" OnClick='window.location="view-source:" +window.location.href'>
</FORM>
Önceki Sayfa Dersler Sayfası

Bağlantılar:

Copyright © AllNet - Ülkeler Rehberi

Hosting Hizmetleri